Zwycięstwo w Melbourne wygrało z przekonaniem o Wellington

Zwycięstwo Melbourne Victory wywarło zwycięstwo Wellington Phoenix 3: 0, aby zdobyć najwyższe miejsce na drabinie A-League, a trwa tylko trzy mecze.

Trzecie zwycięstwo po 35 sekundach od Gui Finklera dało Melbourne 1 -0 prowadził w połowie meczu w Wellington w niedzielę, ale to było drugie kliniczne zaklęcia, które zawładnęło zwycięstwem.

Pod presją błędy Wellington okazały się kosztowne, ponieważ w ciągu sześciu minut w połowie meczu Drugie zaklęcie; Bramka własna po 59 minutach była następna przez dziewiąty cel Archie Thompson w sezonie.

Wygrana jest trzecim sezonem w Melbourne i plasuje się na najwyższej pozycji w zatłoczonej drabinie, gdzie tylko trzy punkty oddzielają piątą drużynę.

Chociaż Phoenix przywitał napastnika Nathana Burnsa i pomocnika z połowy Michela McGlincheya z międzynarodowej kadry, akcje w środku pola zostały rozciągnięte przez nieobecność Vince’a Lia na kontuzję i Albert Riera, który obsługuje zawieszenie jednego meczu < / I chociaż Michael Boxall i Louis Fenton wrócili z kontestacji z All White w Korei Południowej, cztery z nich zajął się hitem Ben Zygmunta z czterema szczepami.

Finkler Cel, jego siódma w tym sezonie, po podwójnym zwycięstwie w zeszłym tygodniu przez marynarzy.Besart Berisha w prawo z prawej strony stworzył przestrzeń z tyłu, a jego ważny przepust został ukończony w stylu przez potężną, prawą stopę brazylijską.

W ostrych meczach Melbourne utrzymywał Wellington ciągle pod presją, a Riera uspokaja i konstruktywnie W tej sytuacji okazało się, że szanse Wellington uległy silnikowi, gdy napastnik Joel Griffiths został wyeliminowany z pola z poważną kontuzją kolana, gdy zbliża się półgodzinny znak.

Wellington zaczął drugą połowę jasno z Fentonem w prawo i znalazł Cunninghama w pudełku.Strzał z Kostaryki ujrzał bramkarza Nathana Coe’a, który przeszedł obok słupka. Ale Melbourne nadal kontrolował tempo gry, a piłka Berishy przelewała Finklera jasnego i opuściła kapitana Phoenix’a Andrew Durante, Piłka nożna wpada do siatki, gdy zbliża się znacznik godzin.

Finkler narożnik sześciu minut później ustalił ostateczny cel, w którym Moss sparaliżował volley Fahid Ben Khalfallah tylko do Thompson w bliskim słupku.