Tim Sherwood a Garry Monk ukazujú, že existuje nádej pre anglických manažérov

Ale posledný úspech Mourinho nie je najlepším manažérskym príbehom sezóny. To určite prichádza v slabom znamení zdvíhania temnoty, ktorá sa usadila nad angličkami narodenými manažérom v desaťročiach, kedy sa Howard Wilkinson z Leeds United stal posledným z jeho plemena na víťazstve v domácom Bet365 šampionáte, v rokoch 1991-92, v poslednej sezóne pred Vytvorenie Premier League. 23 nasledujúcich titulov bolo rozdelených medzi dvoch Škótov, dvoch Talianov, Francúzov, Čílskych a vyššie uvedených Portugalcov.Jedinými vážnymi výzvami bol Ron Atkinson, ktorý skončil druhý s Astonom Villa v rokoch 1992-93 a Kevin Keegan, ktorý sa podaril s Newcastle United v rokoch 1995-96. Pôvodný manažér, ktorý mal byť voľným miestom v ktoromkoľvek z klubov futbalový Bet365 bonus pravidelne zápasiacich o miesto Ligy majstrov, nikto by neočakával vymenovanie Angličana. Ktorý robí súčasné úspechy Garryho Monka a Tima Sherwooda o to zaujímavejšie.

Monk dostal prácu Swansea City predbežne po prepustení Michaela Laudrupa vo februári 2014, čo je vzácny výpad v nedávnom Históriu klubu zachráneného Bet365 pred hrozbou zabudnutia iba pred desiatimi rokmi.Kenny Jackett, Roberto Martínez a Brendan Rodgers boli povzbudení, aby sa usilovali o osvietený prístup k taktike a náboru, ktorý priniesol klub cez všetky štyri divízie a dal Monkovi pevný základ, na ktorom by mohol stavať. Keď jeden z týchto náhradníkov, Bafétimbi Gomis, zaznamenal jediný gól vo večerných hodinách v 85. minúte. Mních prijímal víťazstvo s skromnosťou, zatiaľ čo správne ukázal, že nemá pocit, že urobil niečo, na čo by sa za to hanbil. Na rozdiel od toho Arsène Wenger nedokázal súhlasiť s tým, že jeho tím bol prekvapený legitímnou a usilovne uplatňovanou futbalovou stratégiou. A vieme, že Monk nebude objednávať Swansea takýto týždeň.

Skromnosť nie je jedným z najzreteľnejších cností Sherwooda a jeho vplyv na Bet365 bohatstvo Aston Villa bol dramatickejší. Muselo to byť.West Midlands klub sa zdal pripravený na posledné obrady, keď prevzal od prepustený Paul Lambert vo februári, ale nový človek dohliadal na také presvedčivé oživenie, že sa zdá, že vynašiel ako bonus úplné stredisko pre Anglicku Roye Hodgsona.

Fabian Delph, Tom Cleverley, Ashley Westwood a zázrak Jack Grealish stelesňujú Bet365 oživenie ducha a štruktúry. Zásah Grealishu nám pripomína úspech manažéra pri predstavení produktov jeho mládežníckeho programu v prvom tíme Tottenham Hotspur v minulom roku.Mladý anglický manažér neúspešne reagoval na tlaky Premier League tým, že mladým anglickým hráčom pravidelne umiestnil prvé tímy – čo by mohlo byť viac vítané?

Je pravda, že tri sezóny, Ale Chris Ramsey a Sean Dyche získali rešpekt a Bet365 právo pokúsiť sa okamžite vrátiť na vrcholový let s Queens Park Rangers a Burnley a vyrovnať ich odchod Premier League privíta príchod Eddie Howe, Ktorého úspech s Bournemouthom znamená, že ďalší záujem o Angličana na najvyššej úrovni je očakávaný so záujmom.

Wilkinson je teraz predsedom asociácie ligových manažérov, ktorých kancelárie sú v parku St George’s, národnom futbalovom centre FA, kde Mladí tréneri idú študovať.Podľa jeho názoru je konečne oneskorená zmena postoja.

„V Anglicku ste mali vec Chariots of Fire a kultúra vzdelávania Bet365 trénerov sa pomaly rozvíjala,” povedal mi tento týždeň. Walter Winterbottom bol priekopníkom koncepcie na FA v povojnovom období, ale veľká zmena nastala pred desiatimi rokmi, pričom prijatie licencie Uefa pro ako povinnej požiadavky pre manažérov Premier League. V nadväznosti na licencie B a A, ktoré sa sústreďujú na techniku ​​a taktiku, si vyžaduje 240 hodín štúdia na abstraktnejšie záležitosti, ako je rozvoj vzťahov s jednotlivými hráčmi. „Od príchodu zahraničných hráčov a záloh V oblasti športovej vedy sa profil manažérov zmenil, „povedal Wilkinson. „Je to teraz mnohostranná úloha. Hráči kladú na vás väčšie požiadavky.Spolu s technickými a taktickými a fyzickými stránkami ide o spojenie Bet365 skupiny ľudí. A ľudia sú iní. ”

Manažéri sú stále adresovaní ako” šéf „, povedal, ale to je len relikvie jednoduchšieho času. „Musíte vystúpiť mimo seba a mimo vašej komfortnej zóny oveľa viac. Za starých čias ste to buď mali, alebo ste to neurobili. Ale teraz sa nemusíte nevyhnutne uspokojiť s tým, čím ste. Môžete sa naučiť, ako prekonať slabosť – možno ste v podstate plachá, napríklad – bez toho, aby ste to odhalili svetu. „Zdá sa, že viac zaoblená príprava má účinok. Wilkinson hovoril so mnou počas prerušenia výmenného kurzu študentov vo švajčiarskom sídle Uefy, ktorý už mnoho rokov navštevoval.Anglickí manažéri sú často považovaní za takticky negramotní v porovnaní so svojimi konkurentmi z kontinentálnej Európy, ale vidí dosť, aby ho presvedčili, že súčasná generácia má to, čo je potrebné. „Dali by sme sa do top štyroch alebo piatich,” hovorí. Ale Roman Abramovič alebo Sheikh Mansour – alebo tí, ktorí ich poradia – sa niekedy cítia pripravení vymenovať Angličana, keď šampióni Ligový zážitok v zahraničných kluboch sa zdá byť nevyhnutným predpokladom? Možno nie je príliš veľa, aby sme dúfali, že sledujeme prvé vážne kroky mužov, ktorí by mohli nakoniec zlomiť nejasný vzor.

zdroj: www.bet-stavky.com/bet365-stavky-cez-mobil

Rate this post