Dosky konečne prestal otáčať FIFA, Teflon ‚človeka, Jérôme Valcke

Aj keď bol nútený opustiť v roku 2006 po tom, čo bola kritizovaná v New Yorku sudca za klamstvo pri rokovaní o zmluve s Mastercard bol späť v záhybe počas niekoľkých mesiacov.Napriek tomu v stručným vyhlásením dva odseky vo štvrtok večer, muž, ktorý je zarytý fanúšik Ferrari objavil dôjdu ceste.

Still otriasli otrasy tohto mája ráno, keď sedem Fifa úradníci boli dramaticky zadržaný v srdci svojom odbore Zürich – hale päťhviezdičkového Baur au Lac hotel – séria vážnych obvinení Valcke nebolo možné jednoducho striasol v novo paranoidné atmosfére, ktorá stonky sálach FIFA House.Fifa je Jérôme Valcke prepustený z daní cez Svetový pohár nárokov cestovných lístkov viac

Valcke verilo sa, že je na ceste do Moskvy, jedna z mála krajín, on i Blatter, sú stále pripravení k návšteve dané cestovné obmedzenia uviedli na seba v dôsledku dramatického zásahu americký generálny prokurátor Loretta Lynch, ako one-time spolupracovník s Bennu Alon stanovenými rad tvrdení.

Francúz nechal točiť dosky a vysporiadať sa s spadu z výkonný výbor vyššie h je hlava pre viac ako desať rokov, stála obvinený z tvrdení, že bol zapletený v dohodu.

Žiadne peniaze vlastne zmenilo majiteľa ako základnú dohodu s FIFA o vstupenky predávať za Brazíliu 2014 nevyšlo.Valcke popiera tvrdenie, podľa Alon, poradca iFortuna stavky cestovných lístkov spoločnosti JB Sports Marketing, ktorá mala základnú zmluvu s FIFA predávať vstupenky vo Svetovom pohári.

Ale na vrchole otázniky po dôkazy objavili mája ukazuje, že bol vedomý platby $ 10m od juhoafrických predstaviteľov do nemilosti bývalý Fifa úradník Jack Warner opísal amerických vyšetrovateľov ako úplatok, bolo rozhodnuté urýchlene prevezený do umiestniť vojny o časovo neobmedzené povolenie.

Vzhľadom k tomu, sľúbil nasledovať Blatter zo svojho opulentné HQ počas februára v každom prípade, zasvätenci vo štvrtok večer povedal, že je ťažké si predstaviť, ako by niekedy vrátiť sa do práce po tom, čo bol „pozbavený výkonu pracovnej činnosti až do ďalšieho oznámenia” FIFA z dobre plateného úlohu že on raz opísal ako „sen”.

„Náš svet je veľmi malý svet,” povedal Valcke v roku 2007, ktorý predstavil pozoruhodný návrat k Fifa ako generálny tajomník po Mastercard záležitosť.

je to svet, ktorý – vďaka americkým zástupcovia follow ng v brázde prenasledovaný investigatívnych reportérov – v posledných šiestich mesiacoch bol konečne zdvihol na mikroskopické skúmanie a totálne rozbil rozhodným vyšetrovanie trestného činu

„Pracovali sme úzko spolupracujú na tri roky ..Či už Blatter sa ma spýtal, a to, čo som sa zaviazala dodať, keď som pripojil sa k FIFA, urobil som to. Takže máme silný vzťah, Blatter a ja, „povedal Francúz v roku 2007.

V prípade, že bola pravda, potom sa ich väzba má len posilnil v uplynulých rokoch.Bolo Valcke, ktorý vydal logisticky náročné Svetových pohárov v Južnej Afrike a Brazílii vďaka kombinácii šarmu a hrozieb (on vyvolal diplomatickú zrútení v Brazílii tým, že potrebujú „rozvíriť zadná strana”).

bolo Valcke kto povedal v roku 2013, „poviem niečo, čo je tak trochu blázon, ale niekedy aj menej demokracie je lepšie pre organizovanie svetového pohára.” A bolo to Valcke, ktorý bol odhalený v roku 2011, v čase vrcholiacej škandálu úderu prezidentské voľby, ktoré skončili s Blatter znovu zvolený unopposed, aby ste odoslali súkromný e-mail oznamujúci, že Katar si „kúpil” 2022 svetového pohára. Tvrdil, že mal na mysli drobný stať Gulf strávil veľa peňazí na svoje ponuky, a preto bolo pravdepodobné, že vyhrá.Nemal, trval na tom, neznamená, že zaplatil úplatky.

V spad z chaotického, kontroverzné závod hostiť 2018 a 2022 svetových pohárov to bolo Valcke, ktorý sa opäť museli pozbierať črepy, vyjednávať s prevádzkovateľmi vysielania, sponzorov a tlače – neustále snaží námestí kruhy. Pritom on zamestnal všetky Machiavellian taktiky, ktoré mu slúžili tak dobre na Divokého západu sveta športového marketingu v priebehu rokov.

Pred oznámením, že Svetový pohár v roku 2022 by sa koniec koncov byť posunutý do zimy skôr než hral pri teplotách 50 ° C v júni pokojne urobil dohodu s líškou na strane práva na 2022 a 2026 turnajov, bez aukcie.Rupert Murdoch-vlastnil televíznu sieť boli medzi najviac výrečný kritiky posunu do zimy.Valcke trval na tom, že neurobil nič zlé.

Jednou držal ambície vystupujú do prezidentského úradu sám, ale uprostred umieranie uhlíky Blatter režimu a prebiehajúcich vyšetrovaní dvojaký zo strany amerického ministerstva spravodlivosti a Swiss generálny prokurátor, on už oznámil, že on by tiež opustiť vo februári spolu s prezidentom – s ktorého osud sa stal prepletená

vo svojom prejave pred svetového pohára kvalifikačnej fázy žrebovanie v Petrohrade vlani v lete sa snažil. nakresliť čiaru medzi škandál-sužovala výkonného výboru a najlepšie stávkové bonusy na internete správne zborov, ktorí sú uchovávané Fifa beží na dennej báze.

„Ako vedúci správy môžem byť hrdý na to, čo Fifa urobil.Administratíva, nemyslím si, nikdy nebol súčasťou niektoré z príbehov, ktoré sú okolo Fifa, vrátane všetkých obchodných dohôd Podpísali sme od roku 2007 do roku 2015, „povedal. „Nevidel som nič vzťahujúce sa k previneniu správou Fifa ohľadom akéhokoľvek obchodného aspektu počas tohto obdobia, takže ak sa ma pýta, či som zodpovedný za to, čo sa stalo, nemyslím si, že som naozaj jedná.”

uhladený 54-ročný s pozadím v športového vysielania a zaoberá TV-práv rýchlo sa stal nevyhnutným pre Blatter kedy nastúpil v roku 2003 ako vedúci marketingu a TV.Ak nedôjde tento krátky Interregnum v roku 2006, kedy bol pustil potom, čo Blatter vyhlásil Fifa pred preinštalovať ako generálny tajomník menej ako 12 mesiacov neskôr „nemohol akceptovať” takéto správanie voči zamestnancom, on bol Fifa príslušenstvom. On tiež videl off nespočetné množstvo nepriateľov v bratovražedných politických bojov organizácie.

Rovnako ako to bolo kedysi nemožné si predstaviť FIFA bez Blatter v jeho čele, bez ohľadu na korupciu a úplatkárstvo nárokov zaliala organizácie, takže to bolo ťažké si to predstaviť bez Valcke vyhladzovanie cestu, odlievanie med a kvapká jed v jeho brázde.

 

Rate this post