Defiant Sepp Blatter sľubuje, že Fifu určí ako tlakové držiaky na rezignáciu

Prezident FIFA Sepp Blatter sa vzdorovito zaviazal opraviť reputáciu svetového futbalového riadiaceho orgánu, odmietajúc odísť z najhoršieho korupčného škandálu v jeho 111-ročnej histórii.

Jeho stánok prišiel ako emocionálny prezident Uefa Michel Platini odmietol vylúčiť európske tímy, ktoré bojkotovali Svetový pohár, peňažnú kravu Fify, ak 79-ročný muž prevládal v piatkových voľbách a zúmyselní sponzori sa ďalej rozbehli Tlak. Napriek silnej konkurencii zo série kríz počas jeho 17-ročného pôsobenia ako Bet 365 prezidenta, Blatter pripustil, že obvinenia z „nekontrolovanej, systemickej a hlboko zakorenenej korupcie”, ktoré predpovedali úsvity v Curychu a Že švajčiarski prokurátori začali spochybňovať desiatich členov výkonnej komisie FIFA v súvislosti s ich úlohou v kontroverznom hlasovaní o majstrovstvách sveta v roku 2018 v Rusku a roku 2022 Majstrovstvá sveta v Katare, Blatter sa zaviazal vyhnúť búrku známym spôsobom pred piatkovými prezidentskými voľbami.Bývalý Fifa zasvätený hovorí, že Sepp Blatter musí ísť na úspech reformy Čítajte viac

„Akcie jednotlivcov prinášajú hanbu a poníženie na futbal a vyžadujú akciu a zmenu od nás všetkých. Nemôžeme dovoliť, aby sa povesť futbalu a Fify pretiahla bahnom.Musí sa zastaviť tu a teraz, „povedal vo svojej úvodnej správe na kongrese Fify v Zürichu. Prvýkrát sa objavil na verejnosti od škandálu, keď sa zatklo sedem starších úradníkov Fify v Baur au Lac hotel v Zürichu a sedem ďalších obvinených v USA, Blatter apeloval na 209 členských združení, ktoré sa rozhodnú jeho bezprostredný osud. „Viem, že mnohí ľudia ma nakoniec zodpovedajú za akcie a povesť svetovej futbalovej komunity, či už je to rozhodnutie o hosťovaní svetového pohára alebo korupčného škandálu,” povedal Blatter.

>

„Nemôžem sledovať všetkých po celú dobu. Ak chcú ľudia robiť zlé, pokúsia sa ich skryť.Musím však spadať na mňa, aby som bol v konečnom dôsledku zodpovedný za blaho našej organizácie a nájsť Bet365 stavky spôsob, ako napraviť veci. ”

Kým Blatterovia podporovatelia v rámci” rodiny Fifa „sa zhromaždili – Konfederácia afrického futbalu Sľúbil, že ho podporí v piatkových voľbách a Vladimir Putin kritizuje to, čo videl ako americký sprisahanie – tí, ktorí dúfajú, že ho donútia, zvýšili tlak.

Platini, prezident Uefa, ktorý mu pomohol k víťazstvu v roku 1998 a kedysi bol blízkym spojencom, poskytol Blatterovi osobný dôvod, aby sa postavil stranou za dobré, keď sa stretli na krízových rokovaniach. Facebook Twitter Pinterest Michel Platini hovorí s tlačou po stretnutí predstavenstva Uefa vo štvrtok.Foto: Imago / Barcroft Media Blatter zrušil naplánované vystúpenie na lekárskej konferencii FIFA, aby usporiadal mimoriadne stretnutie so zástupcami všetkých šiestich kontinentálnych konfederácií v ústredí organizácie.

„Povedal som:” Žiadam vás, aby ste odchádzali, je obraz Fify strašný, „povedal Platini. „Povedal, že nemôže opustiť náhle.” Platini dodal, že väčšina z jeho 53 členov podporí Blatterov jordánsky rival, princ Ali Bin al-Hussein. „To hovorím so smútkom a slzami v očiach, ale bolo príliš veľa škandálov. Fifa si nezaslúži toto zaobchádzanie. ”

Platini uviedla, že je možné, že Uefa stiahne svoju spoluprácu z Fify, ak Blatter vyhral alebo dokonca bojkotoval svetový pohár. „Dosť je dosť. Príliš veľa je príliš veľa.Z hľadiska nášho obrazu to vôbec nie je dobré. Ja som prvý, kto je znechutený týmto „, povedal.Ako si Sepp Blatter vyhral srdcia a mysle v Afrike, aby odišli z Fifa búrky Čítajte viac David Gill, bývalý generálny riaditeľ Manchester United, ktorý sedí na predstavenstve Uefa, povedal, že odmietne podpredsedu Fify, Má v piatok predpokladať, že Blatter vyhral.

„Vtedy sa stali seizmické udalosti a ak [Blatter] nevidí obrovské množstvo toho, čo sa stalo a odstúpilo, potom by bolo na tomto tele zbytočné,” povedal Gill. „Nemyslím si, že je to pre mňa správne, a čo je dôležitejšie, nemyslím si, že by to bolo správne pre Uefa a futbal.” Blatterov súper, princ Ali, ktorý sľúbil reformu Bet365 napriek znehodnotenej mene Fifa, je ticho presvedčený, že kríza posilnila svoju ruku pred piatkovým hlasovaním.Snáď optimisticky povedal delegátom Uefa, že je presvedčený, že zabezpečí najmenej 60 hlasov mimo Európy, a Platini povedal, že môže dodať najmenej 45 hlasov z Európy.

Blatter vyžaduje dvojtretinovú väčšinu z 209 voličov, aby zvíťazili v prvom kole, s jednoduchou väčšinou potrebnou, ak ide o druhé kolo. Niekoľko európskych národov, vrátane Španielska a majstrovstiev sveta vo futbale 2018, ktoré sú hostiteľmi Ruska, zostane verné Blatterovi. Putin povedal americké vyšetrovanie korupcie FIFA, ktorá odhalila aj úplatky vo výške 150 miliónov dolárov Ako nároky na podplácanie pri udeľovaní Svetového pohára 2010 a prezidentských volieb v roku 2011, bol navrhnutý tak, aby podkopal Blatter a destabilizoval Rusko.

„Nepochybujem, že je to ďalší očividný pokus vyvrátiť znovuzvolenie pána Blattera ako prezidenta Fify.Sme si vedomí nátlaku, ktorému bol vystavený vo vzťahu k Rusku, ktorý držal Majstrovstvá sveta v roku 2018, „povedal. Facebook Twitter Pinterest Vladimir Putin podporuje Sepp Blatter, aby zostal ako prezident Fify.

Ak v piatok zabezpečí víťazstvo napriek prudkej búrke okolo Fify, pozornosť sa pravdepodobne rýchlo obrátí na to, koľko Blatter vedel o niektorých 47 Obvinenia z amerického obžaloby, ktoré sa tiahli od roku 1991 až po súčasnosť.

Úrady USA uviedli, že bomba v stredu bola len začiatkom ich vyšetrovania a upozornili, že „budú nasledovať peniaze, kdekoľvek to môže viesť.”

Konfederácia severnej, Karibský futbalový zväz (Concacaf) vo štvrtok oznámil, že prepustil svojho predsedu Jeffreya Webba, jedného z vedúcich pracovníkov.Ďalší člen svojho výkonného výboru Eduardo Li bol tiež prepustený, zatiaľ čo jeho generálny tajomník Enrique Sanz bol prepustený na dovolenku. Vo vyhlásení na svojej internetovej stránke, nový prezident spoločnosti Concacaf Alfredo Hawit povedal: „Hoci sme hlboko zklamaní tvrdeniami orgánov, že Concacaf je opäť obeťou podvodu, zostávame odhodlaní dosiahnuť cieľ spoločnosti Concacaf rozvíjať, Riadiť hru futbalu.Americký futbal povedal, že bude hlasovať proti Sepp Blatter vo voľbách v meste Fifa Čítať ďalej

„Teraz sme podnikli primerané kroky na udržanie našich operácií a naplnenie našich záväzkov všetkým našim voličom vrátane našich fanúšikov, Členov, ako aj obchodných a vysielacích partnerov. „Pokračujeme aj v spolupráci s prebiehajúcim vyšetrovaním zo strany vládnych orgánov, ktoré neustanovili žiadne obmedzenia na naše prebiehajúce aktivity.”

Jack Warner, bývalý prezident spoločnosti Concacaf a bývalý Fifa viceprezident, vo štvrtok odišiel z väzenia v Trinidade sanitkou deň po tom, čo bol obvinený z korupcie v USA.Justičný dôstojník Abraham Ali uviedol, že Warner sa sťažoval na vyčerpanie a nebol schopný čeliť otázkam od reportérov zhromaždených mimo väzenia. Sudca v Buenos Aires nariadil zatknutie troch argentínskych podnikateľov v súvislosti s korupciou FIFA Škandále, po žiadosti o vydanie v USA.

Sudca Marcelo Martinez de Giorgi povedal miestnemu rozhlasu, že vydal príkazy na zatknutie Alejandro Burzaco, prezident argentínskej športovej marketingovej spoločnosti Torneos y Competencias, ako aj Mariano a Hugo Jinkis, majitelia argentínskeho športu Mediálne podnikanie Plné hranie.Sudca uviedol, že Interpol pracuje na jeho žiadosť. Títo muži sú obvinení z podplácania úradníkov v Conmebol a Concacaf konfederáciách za televízne a marketingové práva kontinentálnych turnajov. Blatter sa pripojil k Fifovi V roku 1975 a stal sa prezidentom v roku 1998. Medzi prípady patrí platba vo výške 10 miliónov dolárov z účtu FIFA bývalému viceprezidentovi Jackovi Warnerovi, spojenému s Majstrovstvami sveta v Južnej Afrike v roku 2010. Sponzori Fify, zvyčajne vlažní Kritika k dnešnému dňu napriek dlhej histórii škandálu sa tiež snažila zvýrazniť tlak tvárou v tvár verejnému protestu.Spoločnosť Visa pre kreditné karty urobila najsilnejší zásah jedným z popredných partnerov Fify a vyzvala ju, aby podnikla „rýchle a okamžité kroky na riešenie problémov a vyhrážala sa, keby prestala.”

” S obnovou kultúry so silnými etickými praktikami s cieľom obnoviť reputáciu hier pre fanúšikov všade, „uviedol vo vyhlásení. „Ak by to Fifa neurobila, informovali sme ich, že budeme prehodnotiť naše sponzorstvo.”

Ďalší sponzori, vrátane Coca-Cola, tiež vzali výraznejší tón.Kolektívni partneri prispievajú sumou 400 miliónov dolárov ročne k príjmom spoločnosti Fifa. Všetkých sedem zatknutých v stredu podnecuje ich vydanie do USA a zostane vo väzbe v Zürichu. Vo štvrtok v noci Anglický manažér Roy Hodgson povedal, že je sklamaný a zúfalý situáciou.

Povedal: „Je veľmi smutné, veľmi smutné počuť, že sa tieto veci dejú a zúfalo sa dúfa, že sa prijmú opatrenia, aby sa ubezpečil, že sa to už nestane.”

Rate this post