Bet365 a Real Madrid sa odvažujú v afinite pred finálovým zápasom európskeho pohára

Toto je tretí Zidanův konečný európsky pohár s Realom, každý z nich sa dostal na konci svojej prvej sezóny vo svojom post, každý z nich vyhral: najprv ako hráč, potom asistent manažéra a teraz ako manažér. Priznáva, že niekde má „hviezdu”; on ani predtým nebol v práci, jeho prvý senior post, po dobu piatich mesiacov a tu už je, pripravuje sa na hru, že „každý chce hrať”. Potom dodal s úsmevom: „No, ja to nechcem hrať.” Rád by to spravil, ale aj mu to Bet365 vyhovovalo. Bývalí kamaráti si sami nemuseli predstaviť toľko, ale vždy si myslel, že to bude.

„Je tu tlak, ale to sa mi páči,” hovorí Zidane a naozaj sa to zdá.Pre všetky hovory o elegancii a bez námahy, bol predovšetkým konkurentom; on sa vzbúril proti svojej pohodlnej existencii ako dôchodca, radšej urobil niečo skutočné. Iní neboli takí istí, ale bol odhodlaný. Napriek tomu je pre neho aj pokoj, chladne prekročí prekážky, pocit potešenia. „Budem pristupovať k tomu s trpezlivosťou, pokojom a odhodlaním”, hovorí 43-ročný. „Budeme hrať finále: každý, kto má Bet365 rád futbal chce mať pocit, že žije finále s ich tímom.”

Tvárou v tvár bude Diego Simeone, tréner, ktorý Zidane trvá na tom, „má všetko „.A čo má Zidane? „Veľa sa naučiť,” hovorí francúzsky. „Ale túžba, ktorú sa musím naučiť, je obrovská, takže sa to určite zlepší.” Opýtajte sa jeho Real Madrid hráči a všetci hovoria to isté: je už dosť dobrý. „V máji sme potrebovali Zidane ako dážď,” hovorí Isco. „Bol kľúčom; bol to injekciu morálky. „Hráči Realu Madrid, Isco pripúšťa, sa netýkali Rafaela Beníteza; Zidane by sa sotva mohol odlišovať. Ani ich postoj k nemu nebol.Sarkastická prezývka, ktorú odovzdali bývalému Bet365 manažérovi, bol „The No10”, muž, ktorý nikdy nehral hru, ale usiloval sa, aby im povedal, ako to urobiť. Teraz majú skutočný No10, jeden z najlepších tam bol bývalý hráč a bývalý asistent manažéra, ktorý hral so Sergiom Ramosom a vie, že tím pracuje s populárnym Carlom Ancelottim a ktorý dokončil svoje učenie s tímom B.

Ramos, kapitán, pripustil, že s Benítezom je malá „empatia” alebo „afinita”. So Zidane je. „Cítime jeho lásku, cítime sa cenní,” hovorí Cristiano Ronaldo. „Zaslúži si pokračovať,” dodáva Dani Carvajalová. Pri tejto otázke je prinajmenšom jednomyseľný verdikt skupiny.

Spojenie je jasné. Nebola taktická revolúcia.V skutočnosti Bet365 došlo k niekoľkým reálnym zmenám a tie, ktoré Bítetez príliš objal alebo chcel: Carlos Casemiro hrá teraz a James Rodríguez to nie je na začiatku. Skôr než hovoríme o fantázii, Zidane je najväčší posadnutosť v jeho prvých dvoch mesiacoch bola fyzická práca a posolstvo, ktoré najviac vnáša do svojich hráčov, je, že všetci musia mať obrannú zodpovednosť. Ten však nosí tieto požiadavky mierne a atmosféra sa úplne zmenila. Teraz je jasná sloboda a spoluúčasť. „” Nie som vôbec prekvapený, že bol úspešný, „hovorí Marcelo. „Vedel som, že bude robiť skvelú prácu.Prišiel pokojne, ticho a pokory, bez toho, aby šiel na nikoho, bez toho, aby si myslel, že je nad nikoho. „Ronaldo dodáva:” Hoci je stále v procese adaptácie, veci plynuli veľmi rýchlo a ja by som rád, pokračovať. ”

Real vyhrali posledných 12 ligových zápasov. Zidanova kariéra ako Bet365 trénera začala s 53 bodmi z 20 zápasov, lepšie ako ktorýkoľvek iný manažér Bernabéu. Teraz majú finále Ligy majstrov. „Poznám pocity, ktoré má hráč pre takú hru,” hovorí Zidane. A to je najdôležitejší bod – alebo jeho časť.

„Sme nadšení,” hovorí Ramos. „Ak ste boli futbalista, máte spôsob, ako robiť veci, pohľad na hru, to je iné.Takže možno to je dôvod, prečo, hoci tu bol len krátky čas, cíti, že bol manažér už 30 rokov. Veľa sa naučil od [Carlo] Ancelottiho; má o sebe veľa vecí, ktoré má Carletto, takže mám len dobré vedieť o ňom. „Hoci Zidane tu už dlho nie je, myslíme si, že je skvelý tréner a myslím, že má pred ním obrovskú budúcnosť.”

Najprv má finále Ligy majstrov – ďalší. Je to len dva mesiace, kedy Real Madrid prehral 1: 1 do Atlético a Zidane pripustil, že liga bola prehratá, ale veci sa teraz cítia inak. Takže čo sa zmenilo za dva mesiace, keď sa teraz pripravujú na finále Európskeho pohára, dôverujú a pokoj?

„Pracovali sme dobre; sme v dobrej chvíli. Je to skvelá hra na hranie…a to je všetko, „hovorí Zidane. Potom sa usmeje a ako keby sa na ňom znova vrátil, dodáva mierne triasť hlavy: „dva mesiace…”

Rate this post